Podrażnienie oczu – gdzie doszukiwać się przyczyn?

Zaczerwienienie gałek ocznych, łzawienie oraz uporczywe swędzenie a niekiedy ból mogą być odpowiedzią organizmu na szkodliwe działanie alergenów znajdujących się w powierzu. Ich wyeliminowanie powoduje ustąpienie objawów, które wielokrotnie uniemożliwiają normalne funkcjonowanie.

Świadomość społeczeństwa na temat szkodliwego wpływu zanieczyszczonego powietrza wzrasta. Wiemy, że w okresie zimowym powinniśmy szczególnie chronić się przed działaniem zanieczyszczeń mechanicznych, które są wynikiem działania człowieka (emisja spalin do środowiska).

Należy niemniej jednak pamiętać, że nie są to jedyne substancje znajdujące się w powietrzu, które działają drażniąco na nasz organizm.

Zanieczyszczenia organiczne, na które składają się wirusy, bakterie, pleśń, zarodniki roztoczy, alergeny odzwierzęce i roślinne, jak również ozon zaliczają się do składników powietrza, które przysparzają nam problemów przez cały rok.

90% naszego czasu spędzamy w domu, w którym jesteśmy narażeni na działanie alergenów znajdujących się w powietrzu, których stężenie może być nawet 100 krotnie wyższe niż na zewnątrz.

Które alergeny powodują podrażnienie oczu?

Roztocza – mikroskopijne pasożyty z rodziny pajęczaków, których odchody mają szczególnie szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. W 1 mm³ mieszczą się 2-4 osobniki, których samice w ciągu miesiąca są w stanie złożyć około 300 jaj. Po roku liczba potomstwa jednej matki osiąga 10 miliardów. Pokarmem roztoczy jest przede wszystkim złuszczony ludzki naskórek, którego w ciągu doby człowiek gubi około 1 grama. Roztocza żywią się również pleśnią i pyłkami roślin.

Pyłki roślinne – to najczęściej wymieniana przyczyna alergii sezonowej. W zamkniętych pomieszczeniach stężenie tych alergenów może być bardzo wysokie z uwagi na mniejszą cyrkulację powietrza. Uciążliwe symptomy alergii znacznie pogarszają komfort życia domowników.

Alergeny odzwierzęce – Wbrew powszechnemu przekonaniu alergenem odzwierzęcym nie jest sierść a złuszczony naskórek, ślina i mocz
zwierząt.

Ozon – ozonosfera czyli warstwa zwiększonej koncentracji ozonu znajdująca się w odległości 15-50 km nad ziemią, pełni rolę osłony dla życia na Ziemi, chroniąc organizmy żywe przed działaniem promieni ultrafioletowych. Ozon sam w sobie jest gazem drażniącym, powodującym przede wszystkim uszkodzenia błon biologicznych.

 

Airfree to marka, która za cel stawia sobie troskę o zdrowie całej rodziny.  Airfree oferuje unikalny sposób eliminacji zanieczyszczeń i jest przyjazny środowisku. Przetestowane i zatwierdzone przez najlepsze instytuty badawcze na całym świecie, urządzenie Airfree eliminuje z powietrza wszelkie mikroorganizmy, wykorzystuje unikalną technologię TSS (System Termodynamicznej Sterylizacji) niszcząc w temperaturze około 200 ̊C obecne w powietrzu pleśń, bakterie, wirusy, alergeny organiczne i drobnoustroje. Brak jakichkolwiek filtrów, szklanych włókien filtrujących, części pokrytych środkiem antybakteryjnym (szkodliwym triklosanem) ani żadnych innych materiałów szkodliwych dla środowiska. Airfree wykorzystuje tylko ciepło, nie emituje żadnych substancji lotnych. Według FDA (U.S. Food & Drug Administration) dostępne na rynku generatory Ozonu i jonizatory emitują ozon jako produkt uboczny. Ozon jest toksycznym gazem, nieprzydatnym do żadnych celów medycznych. Po to by ozon był przydatny jako środek bakteriobójczy musi być w stopniu koncentracji dużo wyższym niż poziom bezpiecznej tolerancji dla człowieka i zwierząt. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą porduktową poprzez kliknięcie na link Produkty Airfree

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Napisz do Nas

Wysyłanie

© HBPolska

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?