Świąteczne dylematy alergika czyli jaką choinkę wybrać?

Większość z nas miłością najszczerszą kocha czas świąt, kiedy wokół nas królują świąteczne ozdoby, zapachy i dźwięki. Niestety dla alergików świąteczny klimat to udręka, a wszystko za sprawą uczulających zanieczyszczeń, które wprowadzamy do otoczenia wraz ze świątecznymi gadżetami.

Pierwsze atrybuty Świąt Bożego Narodzenia w postaci niewielkich ozdób światęcznych, które umieszczamy na terenie całego domu są o tyle niebezpieczne, o ile nie zabezpieczyliśmy ich odpowiednio przed magazynowaniem po zakończeniu ostatniego sezonu. Wytrzepanie z kurzu powinno odbywać się na zewnątrz by jak najmnieszja ilość roztoczy trafiła do powietrza.

Bożonarodzeniowe drzewko to najbardziej rozpoznawany  symbol świąteczny. Od kilku lat pojawia się w domach już na początku grudnia.

Powstaje pytanie – jak do tematu powinni podejść alergicy lub rodzice małych alergików by świąteczna atmosfera zapanowała w ich domach, ale nie wywołała symptomów alergii czy też nasiliła ataków astmy?

Naukowcy dowiedli, że na choince znajduje się, aż 25 rodzajów pleśni, która jest wrogiem nie tylko alergików ale wszystkich domowników. Do tego dochodzą jeszcze związki chemiczne, którym mogło być opryskiwane drzewko.

Należy opłukać drzewko w miarę możliwości wodą i co najważniejsze wybierać jak najmłodsze rośłiny, gdyż one nie pylą. Poza tym sugerujemy zakupienie drzewka ciętego pochodzącego z zaufanego źródła. Upewnijmy się, że roślina pochodzi z uprawy ekologicznej, gdzie nie stosowano pestycydów.

Niektórzy twierdzą, że doskonałą alternatywą jest sztuczna choinka. Niestety to również nie jest bezpieczne rozwiązanie. Drzewka wykonane są ze sztucznych materiałów, które mogą uwalniać do otoczenia szkodliwe dla zdrowia substancje i gromadzą na sobie duże ilości kurzu.

Według zasady „ najlepszym sposobem na uniknięcie alergii jest uniknięcie kontaktu z alergenami“ sugerujeme by czas ekspozycji drzewka i ozdób, skrócić do minimum.

 

Na szczęście zarówno galerie handlowe jak i kawiarnie są bardzo bogato  przystrojone, więc atmosfera świąteczna nas nie ominie. Zawsze mamy jednak możliwość ich oopuszczenia i udania się do bezpiecznej domowej przestrzeni, w której mamy bezpośredni wpływ na jakość powietrza jakim oddychamy.

 

 

Airfree to marka, która za cel stawia sobie troskę o zdrowie całej rodziny. W naszej ofercie znajdują się oczyszczacze powietrza, które działają w oparciu o technologię termodynamicznej sterylizacji TSS, która polega na spalaniu szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. Produkty stosowane są z powodzeniem na całym świecie m.in. w domach, przedszkolach i ośrodkach opieki medycznej.

Zapraszamy do zapoznania się z produktami pod linkiem: http://oczyszczaczepowietrza.pl/produkty/

Kontakt

Napisz do Nas

Wysyłanie

© HBPolska

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?